Artan Nem Oranı ve Yumuşayan Oluklu Mukavva Koli Problemleri

Tarafından gönderildi: webmaster__ Yorumlar: 0

Pek çok oluklu mukavva kullanıcısının geçmişte tecrübe ettiği üzere kış aylarının gelmesi ile birlikte artan nem ve yağmurların etkisi ile oluklu mukavva ambalajların taşıma performanslarında gözle görülür bir şekilde azalma ve çöken ; hasar gören kutular nedeniyle müşteri şikayetlerinin sayısında artışlar yaşanmaktadır.

Bu dönemi en az hasar ile atlatmak isteyen kişi ve kurumlara Anitta olarak tavsiyelerimizi aşağıda maddeler halinde belirtiyoruz ;

  • Kullanmakta olduğunuz oluklu mukavva kolilerin ezilme dayanımı kgf (BCT) değerini yeniden değerlendirin ve nemden dolayı meydana gelebilecek sorunları engellemek adına çökme dayanımı emniyet katsayınıza bu mevsimsel etkiler azalana kadar x1,5-2 kat ilave edin.
  • Oluklu mukavva ambalaj malzemelerinizi kullanım öncesi ve kullanım sonrası depolama süreçlerinde mümkün olduğunca direk nem ve su temasından korumaya özen gösterin.
  • Depolarınızı mümkün olduğunca kuru ; pencere ve kapıları kapalı olarak tutmaya özen gösterin.
  • Oluklu mukavvanın kullanımdan önce yumuşak olduğu tespit edilirse, oluklu mukavva yığınını havalandırması yoğun rüzgarlı bir alanda kurutmadan kullanmayın.
  • Her ne koşulda olursa olsun nem ve etkilerinden kurtulamıyorsanız ve konu sizin için gerçekten önemli ise o zaman kullanmakta olduğunuz oluklu mukavva kağıt kalitelerini revize ederek neme daha dayanıklı kağıt türlerini kullanın.

Eğer sizde satın aldığınız oluklu mukavva ambalajın gerçekten ihtiyacınız olan kalite ve fiyat seviyesinde olup olmadığını merak ediyor ; toplam lojistik ve ambalaj maliyetlerinizde tasarruf imkanınız olup olmadığını tespit etmek ve bu konuda uzman bir ekip ile çalışmak isterseniz bizimle irtibata geçebilir birlikte ambalaj maliyetlerinizi nasıl azaltabileceğimiz hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunabiliriz. (info@anittatr.com)

Serkan KARAKALE

Oluklu Mukavva Nem Etkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir